Punkt pralniczy

Punkty pralnicze to dla klientów substytut pralni, bo dla klienta nie ma znaczenia, czy przynosi swoje pranie do pralni, czy do punktu pralniczego – on po prostu oddaje brudne i odbiera czyste pranie, reszta dzieje się poza jego zasięgiem. Klienta oczywiście interesuje cena usługi, a cena usług w pralni i w punkcie pralniczym jest porównywalna, a nawet w punktach pralniczych niższa, bo te jednostki dopiero zdobywają swoje miejsce na rynku i podejmują wszystkie działania i chwyty, aby zdystansować konkurencję.

Różnica pomiędzy pralnią , a punktem pralniczym jest zasadnicza- w pralni dokonuje się proces prania, a punkt pralniczy do po prostu punkt przyjmowania brudnego  i wydawania czystego prania. Pranie zaś odbywa się w pralniach, z którymi właściciel punktu pralniczego podpisał stosowne umowy. Oczywiście, żeby interes przynosił zysk, muszą to być umowy korzystne, czyli usługa prania  jest liczona po cenach niższych nawet o trzydzieści procent. Zazwyczaj wystarcza jedna umowa z dużą, renomowana pralnią chemiczną i wodną, ale ponieważ dziś klienci są bardzo wymagający i potrzebują szerokiego wachlarza usług takich jak na przykład- pranie dla alergików, pranie odzieży uszytej ze specjalistycznych tkanin, które aby nie utracić swoich właściwości muszą być prane za pomocą specjalnych technologii itp.- to warto nawiązać współpracę z pralniami eko oferującymi takie usługi nawet wtedy, jeśli umowy z nimi nie będą  tak korzystne jak innymi. Dopieszczanie klienta jest absolutnym priorytetem. Temu też służy oferowana zazwyczaj w punktach pralniczych usługa odbioru prania z domu i przywozu na miejsce pod drzwi upranej i odświeżonej odzieży. Taka usługa jest nieco droższa, ale jest już sporo zamożnych klientów, którzy wyżej od pieniędzy cenią sobie swój czas .

Uruchomienie pralni wiąże się z bardzo dużymi kosztami ( maszyny pralnicze są bardzo drogie), lokal na pralnię musi spełniać ponadstandardowe wymagania, które określa prawo, więc zazwyczaj dostosowanie lokalu jest bardzo kosztowne – reasumując na otwarcie własnej pralni chemicznej potrzeba co najmniej 200-300 tysięcy złotych, a otwarcie punktu pralniczego w dobrej lokalizacji to około 15 tysięcy, przy czym lokal wcale nie musi być duży, wystarczy 10-15 metrów kwadratowych, więc nawet wynajęcie w dobrej, czytaj  drogiej lokalizacji nie przełoży się na rujnujące koszty. Do tego trzeba oczywiście doliczyć zakup odpowiedniego samochodu i wyposażenia, ale i tak otwarcie punktu pralniczego jest w zasięgu przeciętnego Polaka. 

Zawory: miedziane czy z...

  Osoby niosące się z zamiarem wymiany zaworów przy swoich...

Clean room

Dosłowne tłumaczenie clean room jest nieco mylące, bo „czysty...

Zobacz także

czy kosmetyki do solarium należy wybierać pod konkretny program opalania?


rolki poliuretanowe

Polecamy