Środki chemiczne i akcesoria do pralni

Akcesoria pralnicze potrzebne są w każdym rodzaju pralni- zarówno w pralni wodnej, gdzie brud usuwa się za pomocy wody i detergentu, jak i w pralni chemicznej, gdzie do jego usuwania potrzebny jest specjalny rozpuszczalnik.

Akcesoria pralnicze to wszystkie urządzenia, przedmioty, które pomagają na każdym etapie prania chemicznego i wodnego, czyli w przyjęciu i oznakowaniu  odzieży i bielizny, kontroli i przygotowaniu do prania, jak również w całym długim procesie wykańczania i przygotowywania do wydania klientowi. Do przyjmowania przydadzą się specjalne urządzenia do oznaczania, pojemniki, wieszaki, półki. Wieszaki w każdym rodzaju pralni, to podstawa. Są różnorodne- duże, małe, stojące, jeżdżące, grube, cieniutkie, plastikowe , metalowe,obrotowe i regałowe, wszystko zależy od rodzaju i zakresu usług. Kontrola odzieży i bielizny odbywa się na specjalnych stołach, a przygotowane do wstępnego odplamiania na tak zwanych stołach detaszerskich na których znajdziemy wszystkie potrzebne do tego procesu szczotki, gąbki, szmatki, pojemniki z rozpuszczalnikami, urządzenia wytwarzające parę i sprężone powietrze. Potem przydadzą się regały, różnego typu pojemniki, podajniki, wózki, dozowniki, podkładki, szczotki itp. Natomiast w procesie wykańczania przydatne będą manekiny, żelazka, maglownice, parownice, urządzenia do przesuwania i sortowania ubrań oraz pakowarki zgrzewarki, folie itp. akcesoria . Trzeba pamiętać, że ilość i rodzaj akcesoriów pralniczych dopasowuje się zawsze do wymagań, wielkości i zakresu usług konkretnej pralni.

Środki chemiczne są nieodzowne w każdej pralni, ale inne w pralni chemicznej, a inne w pralni wodnej.

W pralni wodnej pierze się za pomocą wody i specjalnych detergentów. Detergenty są oczywiście różnego typu i występują w postaci płynów, proszków, żelów lub kapsułek. Czasami używa się tez chemicznych odplamiaczy, zapieraczy, wspomagaczy prania oraz specjalnych neutralizatorów ( żeby zneutralizować działanie jednego środka, zanim użyje się następnego). Ważne są również specjalne płyny do płukania nadające wypranym rzeczom  miękkość, przyjemny zapach  i anty statyczność .

W pralni chemicznej czynnikiem czyszczącym są specjalne rozpuszczalniki chemiczne- skuteczne, ale też bardzo toksyczne. Najczęściej wykorzystywany jest niezwykle wydajny, lecz rakotwórczy czterochloroetylen. Podążając za oczekiwaniami klientów zaczęto wprowadzać do użytku mniej toksyczne rozpuszczalniki węglowodorowe . Najbardziej ekologiczną propozycją jest technologia Green Earth w którym rozpuszczalnik jest całkowicie naturalną, wytworzoną na bazie piasku i krzemionki, substancją silikonową.

Suszarki do ubrań

Jak sama nazwa wskazuje suszarki służą do suszenia. To po prostu urządzenia...

Punkt pralniczy

Punkty pralnicze to dla klientów substytut pralni, bo dla klienta nie ma...

Zobacz także

czy kosmetyki do solarium należy wybierać pod konkretny program opalania?


rolki poliuretanowe

Polecamy